II Powiatowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury uczciło Międzynarodowy Dzień Teatru, organizując po raz drugi Powiatowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Widzowie, wśród których oprócz uczniów i nauczycieli byli też rodzice, dziadkowie i przyjaciele młodych aktorów, obejrzeć mogli 9 spektakli. Trzy z nich zaprezentowały przedszkolaki, które nie podlegały ocenie. Wszystkie zespoły występujące w najmłodszej kategorii wiekowej otrzymały pamiątkowe puchary i drobne upominki.

O złotą maskę i tytuł laureata Festiwalu walczyły pozostałe grupy. Każda z nich zaprezentowała się w autorsko opracowanym repertuarze. Występom towarzyszyły wielkie emocje zarówno na scenie, jak i na widowni. Największy aplauz zdobyły zespoły z GCK Dobroszyce oraz SP nr 3 w Oleśnicy.

W rezultacie jury w składzie:  J. Maszorek, A. Wozińska i E. Budziszewska wyłoniło trzy zespoły, które wyszły z sali widowiskowej BiFK ze statuetką zwycięzcy. Organizatorów imprezy wspomagała młodzież gimnazjalna z SP nr 1 im. Książąt Oleśnickich, która bardzo dobrze radziła sobie i na scenie, i w kulisach.

II Powiatowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych przeszedł do historii, pozostawiając po sobie miłe wspomnienia.


strona główna