Ruch – Taniec – Kolor  – III Powiatowy Festiwal Sztuki w PCEiK

W sobotę 20 maja  podczas Ogólnopolskiej Nocy Muzeów  w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury trwał III Powiatowy Festiwal Sztuki, który już na stałe zagościł w PCEiK-wym kalendarzu imprez.

Hasło  tegorocznej edycji Festiwalu  brzmiało: Ruch – Taniec – Kolor.  Działania instruktorów, pracujących na co dzień z młodzieżą,  skupiły się tym razem  wokół tańca.

Wstępem do wydarzenia było wcześniejsze ogłoszenie konkursu na pracę plastyczną interpretującą pojęcie tańca. Udział w konkursie wzięło  ponad 100 uczniów ze szkół powiatu.

W sobotę  ich prace zostały wyeksponowane w Galerii 56, a 16 osobom przyznano tytuł laureata i wręczono nagrody. Wystawa była dostępna dla odwiedzających PCEiK  aż do późnych godzin wieczornych, natomiast mali artyści wzięli udział w tradycyjnie organizowanej z tej okazji  Kolacji Małych Mistrzów.

Wernisażowi prac dziecięcych towarzyszyła wystawa fotogramów z PCEIK-owego Turnieju Tańca o Puchar Starosty w artystycznym opracowaniu p. Anity Tomali – Najmrodzkiej.

Zasadniczą część Festiwalu stanowiły natomiast warsztaty taneczne, z których skorzystało ok. 80 uczniów w  wieku od 6 do 19 lat. Warsztaty były prowadzone w trzech grupach wiekowych. Najstarsi ćwiczyli pod okiem znanych tancerzy – Klaudii Antos i  Michała Kalcowskiego. Kolejne grupy wiekowe pracowały pod opieką Karoliny Kalcowskiej i Klaudii Skadorwy. Entuzjazm i dobra energia – tak najkrócej można opisać atmosferę  panującą tego wieczoru w sali gimnastycznej II LO. Kończąc warsztaty  instruktorzy nie kryli swego zadowolenia, zwłaszcza że otrzymali od uczestników zajęć wiele  pozytywnych sygnałów  na temat przebiegu imprezy.


strona główna