XIX Regionalny Turniej o Puchar Starosty Oleśnickiego

100 pucharów i wyróżnień  dla niemal 700 występujących tancerzy przygotowało  w tym roku Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury na Regionalny Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego.

8 kwietnia od rana do późnych godzin popołudniowych hala sportowa Atol tętniła tanecznymi rytmami.  Kolejny –  19. Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego przeszedł do historii.

Gośćmi Turnieju byli : Starosta Oleśnicki Wojciech Kociński, Burmistrz  Oleśnicy Michał Kołaciński, Burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska, Dyrektor CUW w Twardogórze Maria Susidko.

Licznie przybyłej publiczności zaprezentowały się zarówno szkoły tańca, jak i szkolne zespoły taneczne.  Na parkiecie  oglądać  można było wszystkie liczące się zespoły oleśnickie oraz tancerzy z Wrocławia i Wałbrzycha.

Turniej podzielony był na trzy kategorie. Taniec artystyczny, w którym pomieściły się obok siebie tak różnorodne formy jak np.  balet, jazz, modern, taniec  z elementami akrobatyki. Kolejna kategorię stanowiły pokazy grup cheerleaders. Ostatnią, najliczniej reprezentowaną,  była kategoria street dance / hip-hop.

W opinii jurorek: Karoliny Szymańskiej, Joanny Rudnickiej i Magdaleny Chanas poziom prezentowanych umiejętności tanecznych był dość zróżnicowany, jednak to, co liczyło się najbardziej i decydowało o całokształcie, to  radość, entuzjazm i zapał młodych artystów.

Sprawny i żywy  przebieg pokazów zapewniła debiutancka para prowadzących : Karolina Rasała i Dawid Szymański.

XIX Turniej za nami, a organizatorzy z PCEiK-u już myślą nad następnym – jubileuszowym.


strona główna