Odyseusze osiągnęli sukces międzynarodowy!

Po zwycięstwie na Eliminacjach Regionalnych Odysei Umysłu we Wrocławiu wzięli udział w Finale Ogólnopolskim, gdzie uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając w ten sposób tytuły mistrzów Polski w kreatywnym myśleniu i prawo do reprezentowania Polski na Festiwalu Europejskim! Już 23 kwietnia Odyseusze z całej Europy, Indii i Stanów Zjednoczonych zbiorą się nieopodal białoruskiego jeziora Narocz, by tam, na forum międzynarodowym, reprezentować swój kraj.

Odyseja Umysłu to największy na świecie konkurs kreatywnego myślenia, który w Polsce istnieje już od 26 lat. Uczestnicy muszą, bez absolutnie żadnej pomocy z zewnątrz, wymyślić, zaprojektować i stworzyć przedstawienie, będące rozwiązaniem jednego z tzw. Problemów Długoterminowych. Poza tym drużyna musi rozwiązać tzw. Spontan, czyli zadanie-niespodziankę testujące ich zdolności kreatywnego myślenia pod presją czasu.

Teraz Odysejowcy z Oleśnicy stają przed Problemem, którego nie rozwiążą bez pomocy z zewnątrz. Niestety, drużyna musi znaleźć środki na pokrycie kosztów sześciodniowego pobytu na Białorusi, w tym m.in. na transport w jedną i drugą stronę. Młodzi ludzie muszą zebrać około 16 000 zł by móc, jak głosi hasło konkursu, dalej marzyć, myśleć i tworzyć, żeby móc być powodem do dumy dla Oleśnicy i całej Polski! Jest to niesamowite wyzwanie, ale powzięte z niezwykłą determinacją i zapałem. Wspomóc młodych artystów w ich dążeniu do celu można poprzez internetową zbiórkę dostępną pod podanym poniżej adresem https://zrzutka.pl/wfpvxj.

Postarajmy się udowodnić światu, że pieniądze nie mogą być przeszkodą na drodze do spełnienia marzeń!


strona główna