IV Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej – wyniki

26 stycznia 2017 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury  w Oleśnicy odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej. Współorganizatorkami a zarazem pomysłodawczyniami przedsięwzięcia wraz z PCEiK były nauczycielki Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów panie Agnieszka Grondowa i Magdalena Stojko.

Pomysł zorganizowania festiwalu narodził się z potrzeby przypomnienia i propagowania piosenek o wyjątkowych walorach literackich oraz przybliżenia  twórczości wybitnych, niejednokrotnie zapomnianych rodzimych poetów. Uroczystość była również okazją do promocji rodzących się  talentów i nowych oraz nieco starszych utworów  z dobrą muzyką i niebanalnym tekstem. Poprzez spotkanie młodych wykonawców z publicznością, chciano przypomnieć i od nowa walczyć o wysoką jakość polskiej piosenki oraz przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających.

IV edycja Festiwalu Piosenki Polskiej została zorganizowana z okazji uświetnienia 120-tej rocznicy powstania KINA , jej celem było przypomnienie najpiękniejszych piosenek pochodzących z polskiej kinematografii.

Z tej okazji konkurs rozpoczęto od przypomnienia jednego z wielkich przebojów muzyki filmowej. Piosenkę ”Co ma przeminąć, to przeminie”  pochodzącą z filmu „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza  wykonał zespół wokalny Magness działający w Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów pod opieką pań Agnieszki Grondowej i Magdaleny Stojko.

Festiwal został oficjalnie otwarty przez dyrektor PCEiK p. Grażynę Dłubakowską, która powitała przybyłych gości i zapowiedziała, że dalszą część uroczystości poprowadzą gimnazjalistki z  GGO – Sara Księżyk oraz Natalia Zobek. Debiutujące w swojej roli konferansjerek uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z powierzonym zadaniem, ich zaangażowanie  spotkało się z uznaniem uczestników i organizatorów. Intersującym i edukacyjnym elementem wydarzenia było również to, że w trakcie występu każdego z wykonawców  w tle w formie prezentacji multimedialnej wyświetlane były  fotografie przedstawiające autora tekstu oraz artystę wykonującego dany utwór w oryginale; ponadto widzowie mieli okazję zobaczyć fragmenty filmów, z których pochodzą prezentowane na scenie utwory. Niebywałą atrakcją festiwalu był występ pochodzącej z Oleśnicy artystki- Aleksandry Turoń. Pani Ola zaprezentowała publiczności swoje imponujące umiejętności wokalne, które zachwyciły wszystkich widzów .

Po zakończeniu występów organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników wraz z opiekunami na słodki poczęstunek, który miał za zadanie umilić czas oczekiwania na werdykt. Organizatorki, postanowiły dodatkowo nagrodzić wszystkich wyróżnionych wokalistów symbolicznym kubeczkiem zawierającym  logo festiwalu i temat przewodni tegorocznej edycji.

Jury w składzie: Agnieszka Grondowa, Magdalena Stojko, Aleksandra Turoń oraz Adrian Morawski postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujących wykonawców:

W KATEGORII SOLIŚCI:

LAUREACI:

Szkoły podstawowe:

 • Natalia Wiewiór – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy, opiekun artystyczny- Elżbieta Burak
 • Magdalena Błońska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof.. Romana Podoskiego w Oleśnicy, opiekun Wioletta Fejcho
 • Zuzanna Michalewska – PCEiK w Oleśnicy – opiekun Anna Wozińska

Szkoły gimnazjalne:

 • Aleksandra Nawrot – Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, opiekun Anna Wozińska
 • Aleksandra Konieczna – Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, opiekun Anna Wozińska

Szkoły ponadgimnazjalne:

 • Urszula Srokosz –II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, opiekun Katarzyna Piórkowska

WYRÓŻNIENIA

Szkoły podstawowe:

 • Maja Tokarska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, opiekun Irena Pudłowska

Szkoły gimnazjalne:

 • Przemysław Płuciennik – Gimnazjum im. Jana II w Sycowie, opiekun Andrzej Kowalczyk
 • Alicja Piotrowicz – Gimnazjum Samorządowe im. Polskich Noblistów w Międzyborzu, opiekun Irena Pudłowska
 • Nina Graba – PCEiK w Oleśnicy, opiekun Anna Wozińska

Szkoły ponadgimnazjalne:

 • Patryk Słota (akompaniament – Oskar Legner) – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, opiekun Małgorzata Dąbrówka

 

W KATEGORII ZESPOŁY:

LAUREACI

Szkoły podstawowe:

 • Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Noblistów Polskich w Oleśnicy, opiekun Joanna Stojanowska

Szkoły gimnazjalne:

 • Zespół wokalny – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, opiekun Irena Pudłowska

Szkoły ponadgimnazjalne:

 • Zespół PILL – II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, opiekun Katarzyna Piórkowska

WYRÓŻNIENIA

Szkoły podstawowe:

 • Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa we Wszechświętem, opiekun Barbara Mrowicka
 • Zespół wokalny SEMPER FIDELIS – Katolicka Szkoła Podstawowa w Oleśnicy, opiekun Izabela Jankiewicz

Pomysłodawczynie festiwalu pragną gorąco pogratulować i podziękować wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za wzięcie udziału w wydarzeniu. Już samo sięgnięcie po rodzimy utwór muzyczny, którego najważniejszym walorem jest nietuzinkowy, mądry tekst, jest prawdziwym zwycięstwem i głównym celem przyświecającym festiwalowi.

 

 

 

 


strona główna