Jaki zawód wybrać?

Szanowni Państwo !

Rzemiosło europejskie, a w tym i polskie funkcjonuje od 800 lat wspomagając społeczeństwo w sytuacjach wymagających odpowiednich działań. Obecnie, liczba  zakładów rzemieślniczych, szczególnie w zawodach rzadkich, ginących, tzw. niszowych  w ostatnich latach systematycznie maleje. Zaczyna brakować szewców, krawców, piekarzy, zegarmistrzów i innych tzw. codziennych profesjonalistów, zawodowców  wspierających nas w egzystencji i bieżących wymaganiach codziennego życia.

Dostrzegając ten problem Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego to jest Pan Marszałek i Pani Wicemarszałek aktywnie zaangażowali się sprawy rzemiosła podejmując ważne działania promocyjne mające na celu zainteresowanie młodzieży zawodami rzemieślniczymi. Promocja ta, to w szczególności przedstawienie społeczeństwu możliwości kształcenia w tych szkołach, których ukończenie gwarantuje stabilną i dobrze płatną pracę w rzemiośle.

Jaki zawód wybrać?

W ramach tejże inicjatywy promocyjnej Samorządu Województwa Dolnośląskiego
przekazujemy Państwu folder pt. „Jak wybrać zawód”, przydatny do aktywnego
wykorzystania na zajęciach z młodzieżą, która niebawem stanie przed podjęciem ważnej,
życiowej decyzji o wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

W najbliższym czasie, również w ramach inicjatywy promocyjnej Pana Marszałka,  przedstawiciele Cechów prosić będą Państwa o spotkanie w szkole, w celu poinformowania młodzieży o możliwości kształcenia w rzemiośle, udzielenia uczniom i rodzicom wszelkich wyjaśnień i przekazanie dodatkowych materiałów promocyjnych.

Dla absolwentów gimnazjów zbliża się tak naprawdę moment podjęcia decyzji o swojej  przyszłości. Inicjatywa promocyjna Władz Samorządowych Dolnego Śląska wspierając  w tym zakresie młodego człowieka wskazuje, iż wśród wielu możliwości takiego wyboru trwałą, stabilną i dobrze płatną jest kariera zawodowa w rzemiośle. Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

Z poważaniem
Starszy Cechu
Henryk Kruszelnicki

Zadanie sfinansowano ze środków budżetu  Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


strona główna