IV OLEŚNICKA NOC Z PRZYRODĄ DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH – 8 kwietnia 2016 r.

Oleśnicka Noc z Przyrodą
Z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych powiatu oleśnickiego

8 kwietnia 2016 r.
została przeprowadzona Oleśnicka Noc z Przyrodą zorganizowana przez
Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy,
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie
oraz Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Projekt koordynowali pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego – dr Józef Krawczyk przy współpracy z dr. Arnoldem Garbcem.

Uroczystego otwarcia przedsięwzięcia edukacyjnego dokonały panie Grażyna Dłubakowska, dyrektor PCEiK oraz Barbara Trokowicz, dyrektor LO w Sycowie. Podczas inauguracji projektu podziękowania dla wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczycieli i pracowników współorganizujących ONzP z ramienia LO oraz nauczycieli i uczniów uczestniczących w działaniu edukacyjnym wręczył Starosta Oleśnicki, pan Wojciech Kociński.
Zajęcia prowadzili pracownicy, doktoranci i studenci zrzeszeni w Kołach Naukowych Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego zajęcia prowadzono w 13 pracowniach przyrodniczych. Nad 17 grupami uczestników czuwali przewodnicy, uczniowie LO. Tematyka zajęć obejmowała rozmaite zagadnienia biologiczne m.in. „Czy martwe drewno jest naprawdę martwe”, „Suplement diety”, „Prawda kryje się w kościach”, „Na co komu Photoshop, gdy posiadasz mikroskop”.

Z zaproszenia skorzystało osiem szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu oleśnickiego. Zajęcia przygotowane merytorycznie i metodycznie przez pracowników naukowych i studentów, odpowiednio dostosowane do możliwości percepcyjnych uczniów, z pewnością przyczyniły się do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach „Oleśnickiej Nocy z przyrodą”.


strona główna