Co dalej Maturzysto … ?

W dniu 22 października w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy młodzież z ZSP w Sycowie, ZSP w Oleśnicy, LO w Sycowie, I LO w Oleśnicy i II LO w Oleśnicy szukała odpowiedzi na to pytanie.

W ramach VII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowano spotkanie maturzystów z doradcą kariery Panią Elżbietą Oleniacz – Czajką, z Biura Kariery przy Uniwersytecie Wrocławskim, Panią Pauliną Kacprzyńską – psychologiem, trenerem Biura Karier Politechniki Wrocławskiej. Biuro Karier i Promocji Zawodowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu reprezentowali Karolina Urbańska i Marcin Drzazga. O realiach rynku pracy i budowaniu kariery zawodowej opowiadał uczniom Pan Michał Kalbarczyk przedstawiciel fundacji Młodzi Dla Sukcesu.

Prelegenci przedstawili ofertę Akademickich Biur Karier i poprowadzili warsztaty. Celem warsztatów było profesjonalne zdiagnozowanie najbardziej optymalnej ścieżki rozwoju kariery zawodowej oraz dostarczenie praktycznej wiedzy, jak zachować się na rynku pracy, by zostać zatrudnionym przez wybranego pracodawcę.

Młodzieży, a szczególnie tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia w budowaniu kariery edukacyjno – zawodowej.


strona główna