Gala 2015

Za nami GALA 2015, będąca podsumowaniem powiatowych konkursów przedmiotowych i artystycznych. Nagrody książkowe odebrało 170 laureatów, w tym 80 ze szkół podstawowych, 55 ze szkół gimnazjalnych, 35 ze szkół ponadgimnazjalnych. Podziękowania za współpracę, życzliwość i wsparcie otrzymali również przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, sponsorzy działań edukacyjnych organizowanych przez PCEiK oraz nauczyciele współorganizujący konkursy. Łącznie w tegorocznych, w liczbie 52 powiatowych konkursach przedmiotowych i artystycznych, wzięło łącznie udział 2398 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zaangażowanie uczniów i nauczycieli, liczba laureatów zdecydowała o fakcie, że w roku szkolnym 2014/2015 kolejne miejsca zajęły następujące placówki oświatowe:
• SZKOŁY PODSTAWOWE

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnicy z liczbą punktów 71
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Oleśnicy z liczbą punktów 49
3. Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy z liczbą punktów 36

• SZKOŁY GIMNAZJALNE
1. Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy z liczbą punktów 66
2. Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy z liczbą punktów 61
3. Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy z liczbą punktów 40

• SZKOŁY PONADGIMNZJALNE
1. II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy z liczbą punktów 36
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy z liczbą punktów 28
3. I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy z liczbą punktów 27
W popołudniowej artystycznej Gali PCEiK podsumowano I Powiatowy Festiwal Sztuki. Jury festiwalowe pod przewodnictwem dziekana wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP wrocławskiej – prof. Wojciecha Pukocza wybrało i nagrodziło „Zasłużonego Mistrza Sztuki”. Została nim uczennica II LO w Oleśnicy Marta Kawińska. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na artystycznej drodze.
Ponadto, odwiedzając wystawę fotograficzną w holu MOKiS, warto zanurzyć się w świat fotografii portretowej w zaskakującym biało-czarnym anturażu. Sesja z pomalowanymi dziewczynami odbyła się w PCEiK podczas Nocy ze Sztuką, a zdjęcia wykonywali p. Wojciech Jarmuszewicz i p.Kamil Lenartowicz. Kuratorki festiwalu sztuki Kamilla Kasprzak i Marzena Klimowicz zapraszają gorąco do zapoznania się z wystawą pt. „Nocne rozmowy na łące” .


strona główna