Spotkanie z…

W Bibliotece Pedagogicznej 28 maja 2015 mieliśmy okazję ponownie gościć pisarkę posługującą się pseudonimem „Bliza”. Poznaliśmy ją rok temu, kiedy to przyjęła zaproszenie na spotkanie z grupą nauczycieli-bibliotekarzy z Powiatu Oleśnickiego.

Tym razem zaprosiliśmy ją na spotkanie Sieci Współpracy i samokształcenia Nauczycieli-Bibliotekarzy. Rozmowy dotyczyły jej najnowszej książki. W sierpniu ubiegłego roku ukazała się kolejna książka: „Podłoga             w drzwiach” nakładem „Warszawskiej Firmy Wydawniczej”. Wcześniej opowiadanie                to ukazało się jako część zbioru: „Akmorki, ćwiry i świderki”.

 Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Autorka opowiadała o trudnościach, jakie stoją przed pisarzem pragnącym zaistnieć na rynku wydawniczym, oraz o ingerencji wydawnictwa w treść książki.

Pytań było mnóstwo, dosłownie na każdy temat : W jaki sposób kreuje bohaterów?;  Czy akcja jest obmyślana z góry?; Na czym polegały różnice w obu wydaniach „Podłogi  w drzwiach?”.

Było dużo śmiechu i uśmiechów – autorka starała się sumiennie odpowiedzieć na każde zadane pytanie. Jako ciekawostkę zaprezentowała pióro, którym spisuje swoje opowieści. Zdradziła też nam plany dotyczące swoich kolejnych książek. Chociaż jak sama twierdzi,   „nie jest uzależniona od pisania, lecz to pisanie jest uzależnione od niej”.

 Było nam miło, że ponownie mogliśmy spotkać się z Blizą.

Pisarce życzymy literackich sukcesów, a sami czekamy z niecierpliwością na jej kolejne książki.

 

Grażyna Hrebeniuk


strona główna