3 OLEŚNICKA NOC Z PRZYRODĄ – dla szkół gimnazjalnych – za nami Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy 15.05.2015 r.

Oleśnicka Noc z Przyrodą

Z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych powiatu oleśnickiego
15 maja  2015 r. została przeprowadzona Oleśnicka Noc z Przyrodą zorganizowana przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy oraz Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Projekt koordynował dr Józef Krawczyk przy współpracy z dr Martą Migocką-Patrzałek oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uroczystego otwarcia przedsięwzięcia edukacyjnego dokonały panie Grażyna Dłubakowska, dyrektor PCEiK oraz Wioletta Bilińska, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy. Podczas inauguracji projektu podziękowania dla wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczycieli i pracowników współorganizujących ONzP z ramienia Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy  oraz nauczycieli i uczniów uczestniczących w działaniu edukacyjnym wręczył Starosta Oleśnicki, pan Wojciech Kociński.
Zajęcia prowadzili pracownicy, doktoranci i studenci zrzeszeni w Kołach Naukowych Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W  murach Gimnazjum nr 3 –  zajęcia prowadzono
w 18 pracowniach przyrodniczych. Nad  grupami uczestników czuwali przewodnicy, uczniowie Gimnazjum nr 3.

Tematyka zajęć obejmowała rozmaite zagadnienia biologiczne – można było odkrywać „Kolorowy mikroświat” , przekonać się, że czekolada jest słodka, a cytryna kwaśna, udać się do biologicznego kasyna, patrzeć na modę i urodę okiem antropologa.
Nas, organizatorów ONzP, bardzo cieszy fakt, że z zaproszenia skorzystało osiem szkół gimnazjalnych z powiatu oleśnickiego, łącznie 250 uczniów. Zajęcia przygotowane merytorycznie i metodycznie przez pracowników naukowych i studentów, odpowiednio dostosowane do możliwości percepcyjnych uczniów, z pewnością przyczyniły się do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi, o czym przekonali nas sami uczniowie wyrażający chęć uczestniczenia w kolejnej edycji Oleśnickiej Nocy z Przyrodą.


strona główna