60 Dolnośląski Konkurs Recytatorski – etap rejonowy

Dolnośląski Konkurs Recytatorski w PCEiK

31 recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z rejonu dawnego województwa wrocławskiego zaprezentowało swoje umiejętności w Oleśnicy.

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy było po raz kolejny organizatorem etapu rejonowego 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Co roku startują w nim uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy przeszli z sukcesem eliminacje w swoich powiatach, a we Wrocławiu – w dzielnicach .
Przesłuchania uczniów z gimnazjów powiatu oleśnickiego odbyły się 11 marca 2015 r. w Zamku Książąt Oleśnickich. Pani Grażyna Dłubakowska dyrektor PCEiK przywitała gości i przedstawiła jury, które miało wybrać 9 laureatów spośród 31 uczniów zgłoszonych do konkursu. W skład komisji konkursowej weszli: Barbara Sycianko, Barbara Słomka, Edyta Szostak – Kirzyc, Jadwiga Maszorek, Stanisław Dziedzic i Tomasz Zaręba.


Komisja wytypowała 9 laureatów, którzy będą walczyć o tytuł laureata finału w Oławie oraz przyznała 9 dodatkowych wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom uczestnika oraz statuetki ceramiczne wykonane na zajęciach w pracowni ceramicznej Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.
60. Dolnośląski Konkurs Recytatorski potwierdził po raz kolejny, że mamy dużo utalentowanej młodzieży, a zainteresowanie wierszami i piosenką poetycką nie zanika. Na szczęście!


strona główna