Ferie zimowe w PCEiK

FERIE Z TĘCZOWYM KONIEM

W drugim tygodniu ferii Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy gościło najmłodszych oleśniczan na półzimowisku , które w tym roku odbyły się pod hasłem „ Ferie z Tęczowym Koniem”. 47 uczestników ( najmłodsi uczestnicy to dzieci w wieku 6 lat) miało za zadanie przygotować się do stworzenia prac plastycznych na ich pierwszą, wspólną wystawę w Galerii 56 PCEiK .

Artyści plastycy Kamilla Kasprzak i Marzena Klimowicz, Iwona Iskra – wprowadziły w świat rysunku i malarstwa, ucząc jak narysować, krok po kroku głowę konia i całą sylwetkę zwierzęcia, przygotowując do wykonania w barwnej mozaice dużego konia. Dzieci chciały być jak Andy Warhol i wylepiły kolorowe portrety końskie, które wyjątkowo zaprezentują się na wystawie.
Każdy młody artysta potrzebuje jednak wytchnienia od pracy twórczej, w związku z czym opiekunowie zadbali o wypoczynek ruchowy na świeżym powietrzu, który tym razem odbywał się na oleśnickim lodowisku pod czujnym okiem p. Kladudii Skadorwy i Anny Wozińskiej. PCEiK pomyślał również o strawie dla ducha, czego wynikiem była wycieczka do muzeum powozów w Galowicach, gdzie usłyszeliśmy fascynującą opowieść o historii podróży i roli konia w rozwoju naszej cywilizacji. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Wrocławia z wizytą w Panoramie Racławickiej i Muzeum Narodowym. Tanecznym krokiem zakończyliśmy ferie na zabawie karnawałowej, gdzie o oprawę muzyczną zadbał p.Tomek Zaręba. Wsparciem dla instruktorów były wolontariuszki, uczennice Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy, Nina Wieczorek i Ada Zawalnicka.
Instruktorzy PCEiK wraz ze wszystkimi uczestnikami ferii chcieliby zaprosić oleśniczan na wystawę „Tęczowy Koń”, której uroczyste otwarcie odbędzie się 13.02.2015 w Galerii 56 w PCEiK. Wystawa będzie czynna do końca marca 2015 r. Zapraszamy.

Kamilla Kasprzak

 

 


strona główna