Jak wspierać ucznia w uczeniu się matematyki

12 grudnia 2014 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia ‘’Jak wspierać ucznia w uczeniu się matematyki’’ w ramach projektu ‘’Innowacyjny system wspomagania oświaty w powiecie oleśnickim’’.

Koordynatorem sieci jest pani Jolanta Łuc, natomiast trenerem współpracującym przy realizacji pierwszych warsztatów była pani Anna Solska, na co dzień zajmująca się doskonaleniem kadry nauczycielskiej. Tematem pierwszego z cyklu czterech spotkań była ‘’Komunikacja interpersonalna’’. Uczestnicy poznali poziomy komunikacji oraz jej rodzaje. Ponadto w zagadnieniach znalazły się takie obszary tematyczne jak: style komunikacji, elementy rozmowy, sztuka słuchania, informacja zwrotna oraz asertywność jako filozofia porozumiewania się. Część spotkania poświęcona była także problemom związanym z procesem komunikacji oraz zastosowaniem reguł, by ją poprawić.

Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, sprzyjającej współpracy, nauczyciele mieli okazję uporządkować wiedzę, dotyczącą komunikacji, co w przypadku nauczania matematyki nie jest oczywiste.

 


 

 


strona główna