Natalia Banaś

We Wrocławiu odbył się XXII Festiwal Poezji Śpiewanej „Mimoza – 2014″, organizowany od wielu lat przez Fundację „Hobbit”. Uzdolniona wokalnie młodzież z całego województwa dolnośląskiego
od wielu lat prezentuje utwory muzyczne z gatunku poezji śpiewanej. Tegoroczna edycja festiwalu odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne i starsi.

Uczestniczki koła wokalnego działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, stanęły w szranki z wokalistami klubów, szkół wokalnych, domów kultury z Wrocławia i innych miast województwa. Z ogromną satysfakcją informujemy, że” Gran Prix” Festiwalu zdobyła Natalia Banaś, która perfekcyjnie stylu zaśpiewała trzy utwory: „Mata Hari”- piosenka z filmu „Lata 20,lata 30”, „To wszystko z nudów” słowa Agnieszki Osieckiej i „Diabeł” słowa Wojciecha Młynarskiego. Opiekunem artystycznym laureatki była pani Anna Wozińska- instruktorka Młodzieżowego Domu Kultury, działającego w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Organizatorzy Festiwalu, zachwyceni występem młodej wokalistki, zaproponowali Natalii „Recital” w trakcie którego wykonała utwory z gatunku piosenki aktorskiej.

Wykonawców Festiwalu oceniało profesjonalne jury w składzie: dr Maria Zawartko-wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Marta Suchta – aktorka, Katarzyna Gronowska – aktorka.

Przy wręczaniu Natalii nagrody „Gran Prix”, jury podkreśliło jej niebywałą dojrzałość wokalno-artystyczną , zwracając uwagę na jej bardzo młody wiek.


strona główna