Dzień Języków Obcych w LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie

 

Wielki niemiecki pisarz, poeta i uczony – Johann Wolfgang Goethe powiedział: „Tyle razy jesteś człowiekiem, ile znasz języków” oraz „Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o swoim własnym”.

Te „złote myśli” znajdują potwierdzenie w dzisiejszym świecie, w XXI wieku.

26 września co roku obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie odbył się IV Konkurs Językowy. Konkurs odbył się pod patronatem PCEiK w Oleśnicy reprezentowanym przez p. Małgorzatę Kozłowską i konsultanta ds. j. obcych Ewę Piątkowska- Mider. W przygotowanie konkursu zaangażowani byli nauczyciele j. obcych z LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów mieli za zadanie opracować w formie prezentacji multimedialnej temat: „Region wart poznania”. Młodzi ludzie wystąpili w roli przewodników i poprowadzili widzów przez ciekawe zakątki naszego kraju.

Do jury zaproszono konsultantów metodycznych z j. angielskiego , reprezentujących wydawnictwo „Nowa Era” – p. Beatę Zabuską i z wydawnictwa „Pearson” – p. Patryka Szubińskiego. Jurorzy pochwalili przygotowanie językowe uczniów i podziękowali nauczycielom za ich zaangażowanie.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Język angielski – kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Chiara Solbiati i Michał Kos z Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy, nauczyciel Anna Lisiecka Język angielski – kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Oliwia Jaroń z LO Sycowie, nauczyciel Leszek Wojteczek

wyróżnienie – Kacper Woliński, Jarosław Sypko z ZSP w Oleśnicy, opiekun Katarzyna Kowalska-Pachucka

 

Język niemiecki – kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Natalia Faron i Julianna Kurzeja z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie, opiekun pani Anna Hryniewiecka

 

Język niemiecki- kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Fabiola Bieniek i Sylwia Rosiak z LO Syców, nauczyciel Małgorzata Herbeć

 

Fundatorami nagród było LO im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie

 

 

 


strona główna